Уряд уже вирішив, що обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня

Україна стоїть на порозі нового локдауна, в республіці знову повзе вгору динаміка захворюваності коронавірусом COVID-19. За даними ЗМІ, уряд уже вирішив, що обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня. Прес-секретар президента України Юлія Мендель спростувала це, вказавши, що точних дат локдауна немає. Для підтримки населення уряд хоче видати найманим працівникам і підприємцям по 8000 грн одноразової допомоги.

В Україні на тлі посилення епідемії коронавируса COVID-19 повторно введуть повну локдаун, більш ніж на три тижні, повідомляє портал «Сегодня» з посиланням на своє джерело в кабміні країни. Уряд вже вирішив, що обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня.

Для підтримки населення уряд постановив видати найманим працівникам і підприємцям по 8000 грн одноразової допомоги, проте, це рішення має ще узгодити Рада. Втім, прес-секретар президента України Юлія Мендель в Instagram повідомила, що влада поки не вибрала точних дат початку і кінця локдауна.

«Можливість локдауна зберігається. При сильному зростанні кількості хворих його потрібно буде ввести. На цьому сходяться не лише чиновники, а й представники місцевої влади», — додала Мендель. За її словами, зараз влада намагається спрогнозувати всі можливі сценарії і опрацьовують можливості надання допомоги установам сфери охорони здоров’я і підтримки економіки.

«Загроза локдауна залежить від кожного з нас окремо: як ми дотримуємося заходи безпеки, піддаємо небезпеки інших», — підсумувала Мендель.

При цьому, наприклад, мер Львова Андрій Садовий висловився проти введення локдауна, щоб не порушувати «особливу атмосферу» в місті, наводить «Уніан» повідомлення прес-служби Львівської міськради.

«Зараз мова йде про локдаун. Уряд ще не вирішив, як він буде виглядати, але він повинен бути індивідуальним і враховувати специфіку кожного регіону. Наприклад, ми розуміємо, що Різдво скасувати не можна, адже у нас в цей час завжди особлива атмосфера у Львові. Дуже багато людей хочуть його побачити, і це потрібно врахувати, тому що ніякі заборони не діятимуть», — вказав глава міста.

Він також нагадав про економічні втрати через введення жорстких обмежень.

«По країні потрібно дивитися, де яка готовність, тому що, якщо медична система готова, то це один варіант, якщо не готова — треба закривати. Ми у Львові поки тримаємо ситуацію», — підкреслив Садовий.

Зі свого боку, Міністерство охорони здоров’я України не буде наполягати на продовженні карантину вихідного дня, оскільки цей захід попередньо не показала належної ефективності — заявив глава відомства Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24». Він уточнив, що ефективність «карантинних вихідних» для фахівців МОЗ стане зрозумілою наступного тижня, але його відомство більше не буде на засіданнях уряду подовжувати дію цього заходу.

«Хочу однозначно сказати, що ми пам’ятаємо, як пройшли перші вихідні, коли, м’яко кажучи, не дотримувався карантин вихідного дня. Але все-таки бачимо тенденцію до зменшення динаміки зростання», — деталізував чиновник.

Він додав, що в цілому, запланованих владою результатів щодо зниження динаміки поширення COVID-19 на Україні досягти не вдалося, і винні в тому, перш за все, громадяни країни, які неналежним чином виконували карантинні приписи, передає NewsOne.

Глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія зазначив, що ймовірність встановлення режиму повного локдауна в Україні становить 90%. Однак, за його словами, влада займається розробкою його нової форми, яка відрізняється від весняної версії.

«Уряд заявляє про якийсь інтелектуальний локдаун. Тобто, не той повний локдаун, який був навесні, а такий … скоригований на реалії в кожному регіоні», — сказав парламентарій.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...