У Німеччині назвали поганий сценарій для російської економіки через запровадження санкцій

У Німеччині назвали поганий сценарій для російської економіки через запровадження санкцій

Санкції послаблюють російську економіку, але справжня небезпека криється в іншому – в інфляції. Вона розганяє ціни на продовольство, і це може викликати невдоволення людей. Саме це може стати «жахливим сценарієм» для російської економіки. У публікації німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung наголошується, що президент Росії Володимир Путін ще в грудні на нараді з урядом відзначав, що росіяни почали себе обмежувати через зростання цін на продовольчі товари. Після цього з’явилася угода з виробниками цукру та соняшникової олії про заморожування цін і введення експортних квот і мит на пшеницю.

«Інфляція для російського керівництва – жахливий сценарій, який може посилити і без того велике невдоволення в країні через довготривалу епоху застою», – зазначає автор, додаючи, що в посланні Федеральним зборам Володимир Путін погодився з тим, що держрегулювання цін не може бути довготривалою мірою.

Однак в березні поточного року, по відношенню до цього ж періоду минулого року, подорожчання продуктів харчування в Росії склало 5,8%. У статті підкреслюється, що це лише частково пов’язане з ростом цін на світовому ринку, а головна причина – слабкість рубля.

«З початку 2020 року російська валюта втратила по відношенню до долара майже 20%, зараз один долар коштує 75 рублів», – звертає увагу автор.

Крім цього, в матеріалі наголошується, що якщо в минулому році на рубль мав вплив падіння цін на нафту, то зараз котирування піднялися, а рубль продовжує залишатися на низькому рівні.

Видання вважає, що інвестори відчувають невпевненість через дії Росії, які можуть привести до нових санкцій.

«Сьогодні американський уряд може в будь-який момент посилити штрафні заходи. Найпізніше на початку червня Вашингтону доведеться це робити – тоді настане час введення другого пакету санкцій через отруєння Навального», – підкреслює автор.

«Якщо американським банкам заборонять купувати російські держоблігації і на вторинному ринку, то швидше за все сильно підвищиться їх ризикова премія, а рубль ще раз помітно втратить у ціні», – наголошується в статті.

Аналітики вважають, що якби на інвесторів не впливали можливі нові санкції і з урахуванням нинішньої ціни нафти – долар міг коштувати не 75 рублів, а 65.

Слабкий рубль, звичайно, йде на користь експортерам. Але в той же час дорожчає імпорт. А в таких галузях, як машинобудування, фармацевтика, сільське господарство, використовуються імпортні компоненти, і через це зростає ціна на продукцію, що в кінцевому підсумку відчуває на собі споживач.

«Реальні доходи росіян падають або буксують ось уже кілька років. В кінці минулого року вони були на 10% нижчими, ніж у 2013 році», – наводить дані видання.

Поділитись