У грудні пенсіонери отримають пенсії з урахуванням перерахунку

У грудні українські пенсіонери отримають пенсії з урахуванням перерахунку, проведеного в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Розмір виплат буде змінений автоматично, звертатися до Пенсійного фонду пенсіонерам не потрібно. Виплата підвищених пенсій розпочалися 4 грудня. Однак для окремих категорій пенсіонерів розмір пенсійного забезпечення залишився без змін.

Як пишуть «Факти», це стосується тих, у кого виплати не залежать від величини прожиткового мінімуму, до яких відносяться, зокрема: основний розмір пенсії; підвищення до пенсій дітям війни; надбавки реабілітованим та членам їх сімей, які примусово переселені; щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; надбавка на догляд тощо.

Не зміниться розмір виплат і для тих, у складі пенсійного забезпечення яких є тимчасово встановлені доплати, що перевищують суму підвищення пенсії в результаті проведеного перерахунку. Не підлягає перерахунку доплата до мінімального розміру пенсії та надбавка за понаднормативний стаж для працюючих пенсіонерів, так як відповідно до законодавства такий перерахунок проводиться тільки після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні виконаний перерахунок пенсій, це пов’язано зі зміною прожиткового мінімуму. В результаті проведених перерахунків збільшилися мінімальні і максимальні розміри пенсійних виплат; надбавки за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів; встановлені до пенсії підвищення і доплати, передбачені законодавством, зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни, членів загиблих військовослужбовців, жертв нацистських переслідувань, осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян. Крім того, зросли доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо.

Крім того, передбачено збільшення мінімальної пенсії для непрацездатних громадян та максимальної пенсії. Також розмір мінімальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, збільшать з 1564 грн. до 1638 грн. А максимальна пенсія зросте на 740 грн. і буде становити 16 380 грн.

Крім того, підвищаться й інші виплати:
мінімальна пенсія шахтарів — до +222 грн;
мінімальні пенсії в разі втрати годувальника з числа військовослужбовців — +146 грн;
мінімальні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій — від +122 до +210 грн;
мінімальні виплати інвалідам внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС — від +166 до +210 грн;
підвищення жертвам нацистських переслідувань — від +22 до +37 грн.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...