У 2020 році пенсії підвищать двічі — у липні та грудні

У липні і грудні наступного року буде проведено планове підвищення мінімального прожиткового мінімуму, який пов’язаний з мінімальними пенсіями. Також в наступному році планується підвищення пенсій для людей старше 80 років. Їм обіцяють індексувати пенсії автоматично. Перед Новим роком, в кінці 2019, планується підвищення мінімальної пенсії на 74 грн — з 1564 до 1638 грн. Після чого пенсії планують підняти 1 липня 2020 року на таку ж суму — до 1712 грн. А з 1 грудня 2020 року мінімалка складе 1769 грн. За рік вона виросте всього на 8% (на 131 грн). По суті, це коригування на рівень інфляції, яка в наступному році за планами складе 5-6%, але, швидше за все, за традицією буде трохи вище.

Крім того, депутати заклали в проект бюджету виплати для одиноких одержувачів пенсій або державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, яким виповнилося 80 і більше років. На ці цілі закладено 0,8 млрд грн. Однак зрозуміти, скільки кому дістанеться, поки не можна, пише Kp.ua.

З нового року зростуть вимоги до страхового стажу для тих, хто планує вийти на пенсію за віком. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років, потрібно буде мати мінімум 27 років страхового стажу. Якщо у вас буде від 17 до 27 років страхового стажу, то на пенсію ви зможете вийти не раніше 63 років, а в разі, якщо ваш стаж становить від 15 до 17 років, то не раніше 65 років.

За кожні два відпрацьовані роки пенсіонер,що працює, має право на перерахунок своєї пенсії. Раніше для цього потрібно було звертатися до Пенсійного фонду, тепер це обіцяють робити в автоматичному режимі в березні кожного року, а пенсії починають виплачувати з 1 квітня.

«Якщо станом на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії, тобто не пройшло два роки після призначення попереднього перерахунку пенсії, відповідний перерахунок проводиться після набуття права на підставі заяви пенсіонера, — пояснили в пенсійному фонді. — У цьому випадку перерахунок провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся із заявою про перерахунок пенсії, якщо заяву подано до 15-го числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15-го числа. В разі якщо пенсіонер не звернеться з відповідною заявою, перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматичному режимі».

Президент розпорядився до липня 2020 роки створити спеціальний електронний сервіс для автоматичного призначення і перерахунку пенсій громадянам. В указі Зеленського сказано, що до наступного року планується перевести більшість адміністративних послуг в електронний формат. Торкнеться це і призначення пенсій.

До 31 грудня 2019 року планується розробити спеціальні електронні послуги для призначення пенсій. На першому етапі можна буде перевірити дані про стаж, суми виплачених доходів і так далі. Також буде створено «Пенсійний калькулятор». З його допомогою можна буде розрахувати автоматично розмір прогнозованої пенсії, а також побачити дату, коли вона буде призначена.

До 30 червня 2020 року планується створити механізм автоматичного призначення пенсій за віком. Тобто після досягнення пенсійного віку українець починатиме отримувати виплати автоматично. Для цього не потрібно буде звертатися в органи Пенсійного фонду з великою кількістю документів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...