Прогноз: як зросте зарплата у 2019—2021 роках

Уряд схвалив Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019—2021 роки, яким визначено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України в трьох сценаріях, повідомляє Урядовий портал.

Як передає agropolit.com, названо топ-5 областей, де найбільше потрібні працівники в агросектор на зарплату до 40-80 тис. грн. Документ розроблено за трьома сценаріями та ґрунтується на аналізі розвитку економіки у 2017 році та двох попередніх роках, поточної економічної ситуації, припущеннях, що враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників і ризиків, та містить бачення перспективи розвитку економіки України у 2019—2021 роках (у цілому та за секторами економіки).

Перший сценарій (базовий) є продовженням сценарію першого прогнозу, котрий закладено до державного бюджету 2018 року, основою якого є здійснення реформ, закріплених в Середньостроковому плані пріоритетних дій уряду до 2020 року, Стратегії подолання бідності, Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року, Експортної стратегії тощо. Також передбачається збереження дії сприятливих умов на світових ринках. Відповідно за цим сценарієм у 2019 році прогнозується зростання ВВП на рівні 3 відсотків, у 2020 — на 3,8 відсотка, у 2021 — на 4,1 відсотка.

Другий сценарій було розроблено з метою визначення додаткових ефектів (позитивних і негативних), які можуть бути сформовані в економіці внаслідок реалізації складних реформ (земельної та податкової в частині оподаткування прибутків підприємств), а також бюджетної “вартості” таких реформ. Зовнішня кон’юнктура світових товарних ринків за цим сценарієм цілком відповідає припущенням прогнозу за першим сценарієм. Водночас, припущення щодо притоку інвестиційного та позикового капіталу за другим сценарієм є дещо кращими. За другим сценарієм у 2019 році прогнозується зростання ВВП на рівні 4,1 відсотка, у 2020-му — на 5 відсотків, у 2021 — на 5,4 відсотка.

За третім сценарієм основні напрями внутрішньої економічної політики збігаються з першим, але він передбачає дещо гірші зовнішні умови розвитку та повільніше зростання основних торгових партнерів України. Негативний вплив зовнішньої кон`юнктури послаблюватиме можливості впровадження реформ, передусім, фінансові. За третім сценарієм прогнозується зростання ВВП у 2019 році на рівні 1,1 відсотка, у 2020-му — на 1,6 відсотка, у 2021 р. — на 2,1 відсотка.

У цілому прогнозні макроекономічні орієнтири за першим (базовим) сценарієм відповідають прогнозованим МВФ тенденціям.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Load...
Загрузка...