Податкова нагадує, що ліцензувати бізнес тепер будуть по-новому

Сьогодні вступає в силу Закон від 2.10.2019 р №139-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку ліцензування господарської діяльності». Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби. Законом передбачено призупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. При цьому платник може оскаржити рішення органу ліцензування. Законом передбачено призупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. При цьому платник може оскаржити рішення органу ліцензування.

Підстави для припинення дії ліцензії

Заява не може бути представлена після видання органом ліцензування розпорядчого документа про проведення перевірки дотримання цим ліцензіатом ліцензійних умов і до закінчення терміну перевірки і усунення порушень ліцензійних умов (в разі їх наявності).

А також протягом 30 робочих днів після закінчення закінчення терміну виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов (крім випадку видання протягом цього терміну органом ліцензування розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов).

Неусунення порушень і несплата за видачу ліцензії

Йдеться про акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження виду господарської діяльності.

Законом спрощуються умови провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню; уточнюється перелік відомостей щодо ліцензування, які міститимуться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, відомостей про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення та удосконалюються процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради. Надано визначення низки термінів: «матеріально-технічна база», «місце провадження виду господарської діяльності», «зупинення дії ліцензії», «відновлення дії ліцензії». 

Також врегульовується питання щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії. При повторному поданні до органу ліцензування здобувачем ліцензії заяви про отримання ліцензії до такої заяви додаються лише ті підтвердні документи, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться в ліцензійній справі, на момент повторної подачі заяви зберегли свою актуальність.

Законом внесено зміни до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими змінюються порядок та підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Так, з 18 грудня 2019 року за торгівлю спиртом етиловим, коньячним, плодовим та роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії замість ст. 156 КУпАП буде застосовуватись ч. 1 ст. 164 (накладання штрафу від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн).

Встановлено адміністративну відповідальність за порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та доданих документах, — штраф від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов — тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поделитесь в соц сетях!

Загрузка...
Loading...