Навколо нового БТР «Буцефал» розгорівся скандал

Виробник броньованої сталі Miilux Protection 500 фінська корпорація Miilux Ltd закликає припинити дискредитаційну інформаційну кампанію. Її розгорнуто в українських медіа у зв’язку з відмовою військової прийомки Міністерства оборони України приймати БТР-4, та запевняє у високій якості власної продукції. Про це йдеться у офіційному листі керівництва Miilux Ltd, який надіслано на адреси ДК «Укроборонпром», Ради національної безпеки та оборони України, Міністерства оборони України та Посольства України у Фінляндській Республіці.

«Репутацію нашої компанії, відомого та надійного виробника сталі, яку використовують у бронетехніці протягом багатьох років, піддано сумніву. Наша сталь тестувалася не тільки у дослідних умовах, але і у військових», – зазначають у фінській компанії.

У Miilux Ltd запевняють, що виробництво бронесталі «відповідає усім необхідним стандартам якості у Європейському союзі та має усі сертифікати хімічного аналізу, який підтверджує її придатність для використання у виробництві оборонного обладнання в Україні»,

У компанії нагадують, що 14 одиниць бронетехніки, виготовленої із їхньої бронесталі, вже було прийнято в експлуатацію українськими військовими ще два роки тому. І, за цей час, жодних нарікань на якість броні, що використана у цих машинах, не надходило.

Як зазначається у листі, 19 грудня 2018 року було підписано черговий контракт між представником Miilux Ltd – компанією «TEXPROTEСT Sр. Z.о.о.» (Польща) – та Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова.

«Контракт був виконаний у повному обсязі та в обумовлені строки. Сталь, вироблена Miilux Ltd, разом із супутніми документами (інвойсами, сертифікатами і т.д.) була поставлена в Україну», – повідомляють представники Miilux Ltd.

За необхідності Miilux Ltd и TEXPROTECT Sp. Zo.o. можуть повторно надати необхідну супутню документацію, яка була надана разом із продукцією представникам ДП «ХКБМ ім. Морозова», та закликають врегулювати ситуацію довкола міжнародного контракту у юридичній площині.

У Miilux Ltd нагадують, що займаються виробництвом бронесталі з 1967 року та співпрацюють із понад 40 країнами світу. Її якість підтверджено багаторічним використанням у найсильніших арміях. З фінської бронесталі виробляються бойові машини у США, Німеччині, Франції, Великобританії, Нідерландах, Бельгії, Польщі та інших країнах світу.

Як відомо, 85-е військове представництво, яке працює на ДП «ХКБМ ім. Морозова», в черговий раз заблокувало виробництво БТР-4 з броні Європейського союзу. Вони заявляють, що у бронесталі Miilux Protection 500 виявлено більше сірки та фосфору, ніж визначено у нормах часів СРСР і тому, на думку чиновників Міноборони, її неможливо використовувати для БТР-4.

Фото Укроборонпрому.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...