Навіщо іноземці скуповують українську нерухомість

Навіщо іноземці скуповують українську нерухомість

Ріелтори кажуть, що за останній рік частка іноземних покупців на вітчизняному ринку нерухомості зросла в кілька разів. Сумарно до 10% всіх продажів зараз припадає на іноземців або пов’язаних з ними осіб. Є кілька категорій іноземних громадян, які готові обзавестися квадратними метрами в нашій країні. Перша — резиденти країн ближнього зарубіжжя та пострадянського простору. Друга категорія покупців — колишні громадяни України, які давно виїхали за кордон і встигли змінити громадянство. Третя категорія — громадяни країн далекого зарубіжжя.

Про це повідомляє “Мінфін”.

Іноземців, які розглядають українську нерухомість як інструмент інвестицій, приваблює дохідність таких вкладень.

«Якщо в більшості країн Європи в сегменті оренди реально заробляти не більше 2−4% річних, то в Україні можна вийти на 10%. Причому, стартові інвестиції в наші квадратні метри менші, ніж в Європі, оскільки нерухомість в Україні дешевша, ніж в ЄС.

За 50−60 тисяч доларів в Україні вже можна купити непогану квартиру. При цьому європейцям доступна схема покупки української нерухомості в кредит від європейських банків, який можна отримати під низькі відсотки.

Іноземцям цікава нерухомість в основному в Києві і великих мегаполісах — Одесі, Львові, Дніпрі, в меншій мірі Харків.

Якщо іноземець отримує в Україні будь-який дохід, він зобов’язаний сплатити з нього 15% податку (юрособи — 20%).

Що стосується продажу нерухомості, то, якщо нерезидент володіє об’єктом більше трьох років, то з доходу від його продажу нічого не платить. Але якщо перепродаж відбувається раніше, то потрібно заплатити 18% ПДФО і 1,5% військового збору, тобто, 19,5%.

Ріелтори кажуть, що в цілому ця група покупців поки не робить серйозного тиску на наш ринок.

Але в деяких сегментах ситуація інакша. Скажімо, по квартирах в старому фонді в центрі Києва, де пропозиція обмежена.

Там конкуренція з іноземцями, які готові платити більше за хороші квартири з ремонтом, вже відчувається. Таке житло вже додало в ціні до 10%.

Така ж тенденція прогнозується в сегменті елітних земельних ділянок, вибір яких також обмежений. Цінники найближчим часом можуть вирости на 5−7%, в тому числі, через іноземців.

Поділитись