На індексацію пенсій з держбюджету виділять мільярди гривень

Пенсії в Україні мають перерахувати в рамках індексації, запланованої на 1 травня 2020 року. Для цього з державного бюджету додатково виділять майже 20 млрд грн. Пенсійний фонд України заявив про необхідність внесення змін до державного бюджету, щоб виплатити пенсіонерам по 1 тис. гривень, пишуть finance.ua. Після цього уряд попередньо запропонував Раді збільшити дотацію ПФУ з держбюджету на 19,681 млрд гривень – до 192,3 млрд гривень. Дані пропозиції Кабміну обговорюються з керівництвом Верховної Ради і парламентських фракцій.

Слід зазначити, що в січні поточного року уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2020 рік з доходами в 448,6 млрд гривень і дотацією з державного бюджету розміром 172,6 млрд гривень. Цим документом запропоновано збільшити витрати на український Пенсійний фонд з 172,6 млрд гривень до 192,257599 млрд гривень.

Нагадаємо, у квітні пройде індексація пенсій на 11% для семи мільйонів людей. Про це в ході брифінгу повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна. Перерахунок проведуть для семи мільйонів пенсіонерів.

«Перерахунок проведуть для семи мільйонів пенсіонерів. Також з травня ми встановлюємо доплату до пенсії півтора мільйонам пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років. Це буде щомісячна надбавка до пенсій в розмірі 500 гривень», — заявила Лазебна.

Також вона повідомила, що доплати у зв’язку з карантином через коронавірус пенсіонери отримають 3 квітня.

«З квітня буде здійснено одноразову виплату по 1000 гривень пенсіонерам, у яких пенсія не досягає 5000 гривень. Таких пенсіонерів у нас більше 10 мільйонів. Таку ж виплату отримають понад 4 тисячі одержувачів соціальної допомоги, отримають цю допомогу замість пенсії. Це люди, які мають інвалідність з дитинства, це діти з інвалідністю та одержувачі соціальних пенсій», — заявила Лазебна.

Крім того, вона анонсувала програму «Допомога літній людині», мета якої, навчити і допомогти пенсіонерам користуватися карткою онлайн. Для цього готові задіяти 40 тисяч соціальних працівників.

Очільниця відомства нагадала, що наразі пенсіонери віддають перевагу отриманню пенсій та оплаті житлово-комунальних послуг на пошті чи у відділенні банку. Однак під час карантину цих людей необхідно максимально захистити від інфікування коронавірусом.

«Ми готуємо рішення про те, щоб максимально допомогти пенсіонерові опанувати і перевести їх на банківську систему. Ми навіть хочемо запропонувати проект, який буде називатися «Допомога літній людині», щоб вони могли отримувати пенсію на банківську картку, щоб могли оплатити цією карткою онлайн-послуги, замовити продукти харчування і ліки», — розповіла вона.

За минулий рік в результаті перерахунків виплат середня пенсія зросла на 16,5%. Станом на 1 січня 2020 року пенсія становила 3 082,98 грн, що на 437,32 грн або на 16,5% більше порівняно з 1 січня 2019 року (2 645,66 грн).

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...