МВФ назвав головні проблеми економіки України

Міжнародний валютний фонд констатував широке поширення корупції і інші чинники, які гальмують зростання економіки України. Про це йдеться в звіті за підсумками роботи місії МВФ, який в п’ятницю опубліковано на сайті організації. «Зростання [економіки] стримується слабкою бізнес-середовищем з недоліками в правовій базі, повсюдної корупцією і значною частиною економіки, де домінують неефективні державні підприємства або олігархи, що підриває конкуренцію і шкодить інвестиційному клімату», — йдеться в заяві керівника місії МВФ в Україні Рона ван Родена, яке цитується в звіті.

Представник МВФ зазначив, що темпи зростання залишаються надмірно низькими для того, щоб істотно скоротити розрив між рівнями доходів на Україні і в сусідніх країнах. На дуже низькому рівні — тільки 20% від середнього показника для Європейського союзу — залишається ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності).

Згідно зі звітом, створення в країні нових інститутів по боротьбі з корупцією не дало «відчутних результатів». Низький рівень інвестицій з-за поганих умов ведення бізнесу обмежує зростання продуктивності, створення робочих місць в приватному секторі, і в результаті багато українських працівники шукають можливість працевлаштуватися за кордоном.

Рекомендації МВФ

Ван Роден заявив також, що економічна політика України повинна ґрунтуватися на підтримці макроекономічної стабільності з одночасним створенням умов для прискорення економічного зростання. При цьому необхідно дотримуватися «розважливою фіскальної політики для забезпечення прийнятного державного боргу» з підвищенням ефективності і результативності державних витрат. Монетарна політика держави повинна бути спрямована на подальше скорочення інфляції та накопичення резервів в умовах гнучкого обмінного курсу. «Критично важливим є захист фінансової стабільності з одночасним посиленням фінансового посередництва та мінімізацією наслідків ліквідації банків для платників податків», — йдеться в звіті.

За словами представника МВФ, Київ повинен сконцентрувати зусилля на проведенні структурних реформ для забезпечення зростання економіки, при цьому ключове значення має «встановлення міцного верховенства права», в тому числі за рахунок судової реформи та боротьби з корупцією.

«Не менш важливим є посилення конкуренції і відкриття ринків, особливо в енергетичному і сільськогосподарському секторах, а також зменшення ролі держави і олігархів в економіці», — підкреслив глава місії.

Він додав, що підвищення рівня заробітної плати повинно відповідати поліпшенню продуктивності праці для забезпечення конкурентоспроможності. На думку ван Родена, завдяки стійкому впровадженню реформ Україна може тісніше інтегруватися в економіку ЄС.
Рішення за новою програмою допомоги не прийнято

У звіті МВФ наголошується, що після проведених у цьому році виборів на Україні нова влада «має можливість просувати необхідні реформи». «Влада звернулася з проханням про нову програму за підтримки МВФ, яка б допомогла досягненню цих цілей», — нагадав ван Роден. Місія МВФ, яка працювала в Україні в період з 12 по 26 вересня, вела обговорення нової трирічної програми в рамках механізму розширеного фінансування.

«За останні два тижні експерти місії провели плідні дискусії з питань напрямків політики для нової програми, зокрема щодо податково-бюджетної і грошово-кредитної політики, а також ключових заходів реформування», — йдеться в звіті.

У МВФ резюмували, що обговорення нової програми допомоги, яку запросила Україна, «буде тривати в найближчі тижні».

Фото Ройтерс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...