Мінськ шукає альтернативні Росії джерела постачання нафти через порти України і Прибалтики

Білорусь шукає шляхи заміщення російської нафти, розглядаючи варіанти її поставок з різних регіонів світу через порти України і країн Балтії. Про це заявила заступник голови концерну «Белнефтехим» Світлана Гуріна в інтерв’ю білоруським ЗМІ. «Питанням альтернативних поставок нафти ми займаємося не перший рік. Розглядаємо можливість поставки сировини з країн СНД, Близького Сходу, Африки до наших НПЗ як через українські порти, так і через порти Прибалтики», — зазначила заступник голови концерну в інтерв’ю виданню «СБ. Білорусь сьогодні».

За словами Гуріної, білоруській стороні зрозумілі транспортні коридори, «однак рішення буде прийматися тільки в тому випадку, якщо альтернативні поставки будуть економічно ефективні». «Але зверну увагу: у міру здійснення податкового маневру і зближення ціни на російську нафту зі світовою ціною привабливість альтернативних поставок буде зростати», — сказала вона та підкреслила, що «заміна російської нафти на будь-яку іншу не спричинить за собою зміни якості палива».

Білорусь шукає альтернативу російським постачанням нафти в зв’язку з ростом її вартості на тлі проведеного Росією податкового маневру в нафтовій сфері. Мінськ хоче компенсації втрат від погіршення умов торгівлі нафтою, а Москва у відповідь запропонувала поглибити інтеграцію відповідно до договору про Союзну державу 1999 року. Білоруський Мінфін підрахував, що втрати бюджету від реалізації податкового маневру в Росії в 2019 році складуть близько $ 400 млн.

Нагадаю, внаслідок зміни умов господарської діяльності» Гомельтранснафта Дружба «, пов’язаних з постачанням «брудної» нафти, білоруська сторона ініціювала позаплановий перегляд тарифів: з 1 вересня 2019 року тариф на транспортування нафти по території Білорусі підвищено на 3,7 5%», — сказала Гуріна. За її словами, до питання відновлення недоотриманого білоруським підприємством виручки Мінськ планує повернутися при перегляді тарифів на 2020 рік.

«Белнефтехим» в квітні повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії по нафтопроводу «Дружба», який забезпечує постачання нафти на білоруські НПЗ і її транзит до Європи через Білорусь, Польщу і Україну. Транзит і переробка нафти були зупинені, потім відновлені. Росія і Білорусь створили робочу групу з відновлення поставок нафти по «Дружбі» і оцінці збитків, узгодили дорожню карту по заміщенню неякісної нафти на чисту на білоруській території. 8 серпня Білорусія повідомила, що повністю завершила очищення магістральних нафтопроводів на своїй території від забрудненої хлоридами російської нафти.

За словами Гуріної, головне завдання на 2020 рік — це забезпечення збалансованого розвитку білоруської нафтопереробки і нафтохімії. «Зараз підприємства розробляють бізнес-плани, конкретно розраховують стратегію роботи, визначають заходи щодо підвищення ефективності, резерви зниження витрат, виробляють спільно з торговельними компаніями узгоджену стратегію експорту в умовах посилилися зовнішньоекономічних ризиків», — зазначила вона.

Фото ТАСС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...