Меркель призначила радника з проведення медичної реформи в Україні

Канцлер Німеччини Ангела Меркель призначила радника для консультацій з проведення медичної реформи в Україні. Про це стало відомо під час її розмови з прем’єр-міністром України Денисом Шмигаль, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів. В ході бесіди Шмигаль наголосив, що медреформа в Україні буде продовжена, незважаючи на те, що коронавірус показав її недоліки.

«Ми зараз думаємо про можливу коригування деяких аспектів реформи. У цьому питанні ми будемо орієнтуватися, в тому числі, і на німецьку медичну систему, яка в сьогоднішніх умовах краще за всіх в Європі відреагувала на виклики», — зазначив глава Кабміну.

У свою чергу Меркель запропонувала українській стороні консультативну допомогу в цьому питанні, пише Соцпортал.

Як повідомлялося, обіцяні доплати в 300% українським медикам за лікування пацієнтів з COVID-19 виплатили не всі області. Більш того, з квітня у багатьох зарплата, навпаки, скоротилася. Це сталося, оскільки після введення з 1 квітня другого етапу медичної реформи, який стосується стаціонарів і вузьких фахівців, змінився механізм фінансування — лікарні отримали 60% звичної субвенції, а 40% мають прийти через Національну службу здоров’я України — створений при Уляні Супрун орган, який виконує роль національного страховика. Цю частину коштів виділяють за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» на конкретно надане лікування. Однак, за словами медиків і профспілок, тарифи НСЗУ є неадекватними і заниженими. Наприклад, на огляд лора виділено 49 грн, а на лікування зуба — 9 грн.

У підсумку за перший же місяць медреформа обернулася скороченням зарплат і звільненням персоналу. Особливо болісно це вдарило по туберкульозної і психіатричної службі. На простести через недофінасування вийшли медики Київської лікарні швидкої допомоги, київського Діагностичного центру, а також клініки «Психіатрія» — найбільшої психіатричної лікарні Києва. У Львові протестували медики швидкої допомоги і туберкульозного диспансеру. У місті Глухів Сумської області директор міської лікарні про оголосив голодування. Через недофінасування також голодування оголосив колектив Дніпропетровського реабілітаційного обласного центру. Відсутність протягом 2 місяців зарплати озвучили лікарі Рівненської дитячої лікарні.

Раніше було 100% з субвенції (гроші, які виділялися державою на медицину). 80% з них це — зарплата, а решта — це ремонти, харчування та ін. Тепер 60% — це субвенція, а 40% йдуть через НСЗУ за так звані послуги. Потім, згідно з реформою, це буде 50% на 50% і далі в бік зменшення субвенції. Тобто, НСЗУ з якихось зі стелі взятим критеріям буде розподіляти гроші, які раніше строго йшли на зарплати медпрацівникам. І не факт, що ці фінанси потраплять в бюджетну медицину. Цей струмочок потече в приватний мед бізнес. Згадайте: гроші за пацієнтом, — каже лікар лікарні №8 Кривого Рогу Олена Пилипенко.

Медреформу скасували?

На початку травня президент Володимир Зеленський, а потім міністр охорони здоров’я Максим Степанов визнали, що продовження другого етапу медреформи обернеться звільненням 50 тисяч медиків і закриттям декількох сотень лікарень. Медзаклад пообіцяли повернути фінансування на рівні 2019 року, а медикам на 50% підвищити зарплати.

У той же час, виходячи із заяв міністра, до другого етапу повернуться з січня 2021 року. Крім того, напередодні реформи в багатьох медустановах пройшли масові скорочення. Про відновлення медиків мова не йде. До того ж, виплату 300% доплат за квітень повинна здійснити Національна служба здоров’я — ключовий орган реформи. Але для цього медики повинні підписати з нею угоду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...