Експерти розповіли про документи, як необхідно подати переселенцям для отримання субсидії

Експерти розповіли про документи, як необхідно подати переселенцям для отримання субсидії

В Україні внутрішньо переміщені особи мають право на отримання субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. Про те, як оформити і які документи потрібно надати розповіли фахівці громадської організації «Донбас SOS», повідомляє dnews.dn.ua. 

Так, право на отримання житлової субсидії, згідно з постановою Кабінету Міністрів України мають:

громадяни України, які проживають в житлових приміщеннях (будинках);
іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України і які проживають в житлових приміщеннях (будинках). Внутрішньо переміщені особи також мають право на отримання субсидії.

Як зазначається, субсидія можуть призначити переселенцям, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), проте фактично в ньому проживають. При цьому, договір оренди не є обов’язковим для отримання субсидії.

Для оформлення житлової субсидії необхідно звернутися (на вибір):

в орган соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання (для орендарів і ВПЛ);
в Центр надання адміністративних послуг за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання (для орендарів і ВПЛ);
до уповноважених осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у територіальних громадах (в тому числі об’єднаних), у виконавчих органах яких відсутні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.

При цьому, уточнили фахівці, необхідно надати:

паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
заяву про призначення і надання житлової субсидії в грошовій формі через «Ощадбанк» за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України;
декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України;
довідки про доходи – у разі зазначення в декларації таких доходів, інформація про яких відсутня в Державній фіскальної службі України, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру;
копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (за наявності);
Договір найму (оренди) житла (при наявності).

Крім того, юристи організації акцентували увагу на тому, що документи можна подати особисто; поштою; в електронному вигляді через сайт Міністерства соціальної політики України.

Також, при призначенні житлової субсидії враховуються такі доходи:

заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб;
пенсія;
стипендія;
соціальні виплати, які призначаються органами соціального захисту населення (крім, не включаються – визначені далі по тексту)
допомогу з безробіття, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
грошові перекази, отримані з-за кордону.

Уточнюється, що на переселенців розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування та їх доходи враховуються при призначенні житлової субсидії.

Крім цього, фахівці уточнили, що призначення житлової субсидії ніяк не відіб’ється на виплати щомісячної адресної допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Адресна допомога не буде скасована. «Ніяких законодавчих обмежень зараз не встановлено», – підкреслили в організації.

Постанова Кабміну «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Поділитись