ByteDance розраховує на оцінку TikTok в $ 60 мільярдів за угодою в США

Китайська ByteDance розраховує здійснити операцію з продажу TikTok Oracle і Walmart з розрахунку вартості сервісу в $ 60 млрд, повідомляють інформовані джерела Bloomberg. За їх словами, тоді Oracle і Walmart заплатять $ 12 млрд за 20% в TikTok Global. Як очікується, TikTok Global створить більше 25 000 нових робочих місць в США і забезпечить податкові надходження більш ніж в $ 5 млрд до бюджету країни. Протягом року компанія повинна провести IPO в США, після якого частка американських інвесторів в TikTok Global збільшиться і продовжить рости в подальшому, оголосили в спільному прес-релізі Oracle і Walmart.

19 вересня президент Дональд Трамп заявив журналістам в Білому домі, що «благословив цю угоду»: «Буде чудово, якщо вони її закриють, але якщо немає — теж нічого».

ByteDance представила Вашингтону схему, яка, за її очікуваннями, усуне побоювання Трампа, пов’язані з безпекою даних американських користувачів TikTok. Вона виділить операції TikTok в нову компанію — TikTok Global, яка буде відповідати за послуги сервісу в США, а також інших країнах світу, за винятком Китаю.

Oracle і Walmart придбають в цілому 20% TikTok Global. Oracle купить 12,5% нової компанії і стане постачальником послуг хмарного зберігання даних для сервісу, Walmart отримає 7,5% TikTok Global і стане її партнером в ряді сфер, включаючи електронну комерцію і платіжні послуги.

ByteDance, яка буде володіти 80% TikTok Global, на 40% належить американським інвестфондів, і, таким чином, з урахуванням часток Oracle і Walmart, TikTok Global буде контролюватися інвесторами з США.

«TikTok Global буде незалежною американською компанією зі штаб-квартирою в США. Чотири з п’яти місць в її раді директорів будуть займати американці», — наголошується в повідомленні Oracle і Walmart. Зокрема, до ради директорів компанії увійде гендиректор Walmart Дуглас МакМіллон.

«Все технології TikTok перейдуть у володіння TikTok Global, — йдеться в прес-релізі. — Захист персональної інформації 100 млн американських користувачів TikTok буде швидко забезпечена за рахунок перенесення їх даних в дата-центри Oracle».

Міністерство торгівлі США вже відклало з 20 на 27 вересня введення заборони на надання послуг з розповсюдження та супроводу мобільного додатка TikTok і його оновлення.

6 серпня Трамп своїм указом постановив заблокувати додаток TikTok в США з міркувань національної безпеки, якщо протягом 45 днів американські операції сервісу не купить компанія з США. На цьому тижні дедлайн для закриття угоди було перенесено на 12 листопада. Серед потенційних покупців називали Microsoft, Walmart Inc., Oracle і Twitter.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...