Вчені розкрили таємницю полотна «Спаситель світу» Леонардо да Вінчі

Італійський художник епохи Ренесансу Леонардо да Вінчі в своїй роботі «Спаситель світу» (Salvator Mundi) зобразив в руках Христа, не скляну кулю, а порожню сферу.

До такого висновку прийшли вчені, створивши модель сцени за допомогою комп’ютерної графіки, повідомляє MIT Technology Review.

Питання про те, чому куля на полотні не спотворює простір позаду себе — одяг Христа не збільшується і не перевертається — протягом кількох століть хвилювало не тільки мистецтвознавців, але і наукове співтовариство. Відомо, що Леонардо да Вінчі знав, як скло переломлює світло: в його записних книжках були знайдені замальовки того, як світло відбивається і заломлюється від різних предметів.

За допомогою спеціальної програми вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні з’ясували, що предмет, який тримає Спаситель, є порожньою скляною сферою діаметром 6,8 см завтовшки всього 1,3 мм.

У 2017 році припущення про те, що куля порожня висловив біограф Леонардо Уолтер Айзексон, однак довести це змогли лише зараз.

Видання зазначає, що дане відкриття допоможе вирішити частину суперечок навколо картини і її величезної вартості.

Картина була продана з аукціону Christie’s за $ 450 млн в листопаді 2017 року, ставши найдорожчим витвором мистецтва в історії. За даними ЗМІ, шедевр придбав саудівський принц. Організатори торгів пізніше назвали іншого покупця: департамент культури і туризму Абу-Дабі (ОАЕ). Однак справжній власник полотна досі достеменно невідомий.

11 червня стало відомо, що «Спаситель світу» знаходиться на яхті принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Сальмана Аль Сауда. Повідомлялося, що полотно буде там до тих пір, поки влада країни не побудує культурний центр в регіоні Ель-Ула, де картину можна буде виставити.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...