В Ірані кінорежисера Мохаммада Расулофа викликали для відбування тюремного терміну

Влада Ірану повідомили режисера, переможця Берлінського кінофестивалю Мохаммада Расулофа про необхідність відбування тюремного ув’язнення.

Про це Associated Press повідомив адвокат Расулофа Насер Зарафшан.

Режисер був засуджений до року в’язниці в липні 2019 року. Його визнали винним у поширенні пропаганди проти державної системи за допомогою його фільмів — зокрема, картин «Прощай», «Рукописи не горять» і «Непідкупний». Расулофу заборонили залишати Іран і протягом двох років знімати фільми.

Кінорежисер подав скаргу на вирок, але її не прийняли. Проте, за словами адвоката, режисер не має наміру здаватися владі і планує ще раз оскаржити вирок.

У 2010 році Мохаммад Расулофу був засуджений до шести років позбавлення волі за звинуваченнями у змові проти національної безпеки і поширенні пропаганди проти держави. Пізніше йому знизили термін до року, але так і не викликали у в’язницю.

У 2017 році Расулоф став переможцем в програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю з фільмом «Непідкупний». Після повернення з фестивалю влада Ірану забрала у режисера паспорт і заборонили вести зйомки.

29 лютого 2020 року Расулоф отримав «Золотого ведмедя» — головний приз Берлінського кінофестивалю — за фільм «Зла не існує», присвяченого страті. Через заборону на роботу в Ірані режисер знімав фільм потай, а через заборону на виїзд з країни не зміг отримати нагороду особисто.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...