Стало відомо, коли на екрани вийде «Таємний щоденник Симона Петлюри»

На Національній кіностудії імені Довженка завершили роботу над одним із найочікуваніших українських фільмів — «Таємний щоденник Симона Петлюри». У цій стрічці зіграло ціле сузір’я акторів — Богдан Бенюк, Ірма Вітовська, Євген Нищук, Тарас Жирко та ін. А ось головну роль виконав 43-літній Сергій Фролов, який останні десять років багато знімався у різних фільмах та серіалах.

«У нас було п’ять кандидатур на роль Симона Петлюри, а вибрали ми найкращу, — каже Експрес-онлайн режисер Олесь Янчук, відомий за стрічками «Голод — 33», «Атентат — осіннє вбивство у Мюнхені», «Нескорений», «Залізна сотня» і «Владика Андрей». — Я дуже ретельно підходжу до кастингу: завжди роблю проби з акторами, які б во ни не були талановиті й геніальні… Загалом на вибір акторів, пошиття костюмів, підготовку декорацій та реквізиту в нас пішло п’ять місяців. Самі ж зйомки тривали з паузами приблизно півроку».

Натомість написання сценарію забрало набагато більше часу — шість років! За словами режисера, матеріали збирали не тільки в Україні, але й у Франції — в бібліотеці Петлюри у Парижі,лондонських архівах і навіть у США. «Цей фільм розкриває правду про постать Петлюри, який на десятиліття, а практично на ціле століття, був спаплюжений радянською пропагандою, — каже Олесь Янчук. — З нього зробили погромника, антисеміта і т.п. Наш фільм розповідає, що це було зовсім не так. І грунтується він на історичних фактах, які ми збирали разом зі сценаристом Михайлом Шаєвичем…» Бюджет «Таємного щоденника Симона Петлюри» — майже 47 мільйонів гривень, з яких 23,6 млн виділило Держкіно.

За словами режисера, якби такий історичний фільм знімали у Голлівуді, то кошторис складав би мінімум 100 мільйонів доларів. Додамо, що вихід на екрани стрічки заплановано на осінь — дати наразі уточнюються. Та ще влітку допрем’єрний показ «Таємного щоденника Симона Петлюри» відбудеться у Львові, де знімали велику частину фільму. Переглянути його запросять як простих глядачів, так і тих, хто сприяв зйомкам, а ще місцевих акторів, котрі взяли участь у фільмі, пише expres.ua.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...