«Прощайте, маестро, ваша музика залишиться назавжди»: Помер Енніо Морріконе

Cтало відомо, що в Італії на 92-му році життя помер знаменитий композитор Енніо Морріконе.

Шанувальники не можуть стримати емоцій: «Прощайте, маестро, ваша музика залишиться назавжди», пишуть вони в Мережі.

Оскароносному творцеві геніальної музики до сотням культових кінострічок в листопаді виповнилося б 92 роки. Про причини смерті поки нічого не повідомляється.

Шанувальники з усього світу віддають останню шану великому італійцеві. «Загинув Енніо Морріконе — велика втрата … Великий Майстер Морріконе!» — пише Inocencia Guatemala.

«Прощайте, маестро, ваша музика залишиться назавжди», — сумує видання Vivo Umbria, уточнюючи, що кілька днів тому Морріконе став жертвою нещасного випадку, отримавши перелом стегнової кістки.

Енніо Морріконе народився 10 листопада 1928 року в Римі в родині професійного джазового трубача Маріо Морріконе і домогосподарки Лібери Ридольфи. Енніо був старшим з п’яти дітей. У 12 років вступив до консерваторії Святої Чечилії в Римі.

Коли Морріконе виповнилося 16 років, він зайняв місце другої труби в ансамблі Альберто Фламіні, в якому колись грав його батько. У 1950 році почав аранжувати пісні популярних композиторів для радіо. Обробкою музики для радіо і концертів він займався до 1960 року, а в 1960 році став аранжувати музику для телешоу.

Почав писати музику до фільмів лише в 1961 році, коли йому було 33 роки. Широка популярність прийшла до нього після роботи над фільмами його колишнього однокласника — режисера Серджо Леоне. Пізніше співпрацював з найбільшими кінорежисерами Італії — Бернардо Бертолуччі, П’єром Паоло Пазоліні, Даріо Ардженто, Сальваторе Сампера і багатьма іншими.

З 1964 року Морріконе працював в звукозаписної компанії RCA, де аранжував сотні пісень, в тому числі для таких знаменитостей, як Джанні Моранді, Маріо Ланца, Міранда Мартіно.

Прославившись в Європі, Морріконе був запрошений до Голлівуду. У США написав музику для фільмів таких відомих режисерів, як Роман Поланскі, Олівер Стоун, Брайан Де Пальма, Майк Ніколс, Джон Карпентер, Баррі Левінсон, Терренс Малік та інших. Всього на рахунку Морріконе музика до понад 500 фільмів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...