Названо пам’ятники Європи, які знаходяться під загрозою зникнення

Організація Europa Nostra, створена з метою популяризації та захисту культурної спадщини та природного середовища, назвала сім пам’ятників і об’єктів культурної спадщини Європи, які перебувають за серйозною загрозою зникнення.


Експерти вибрали сім об’єктів з 12 претендентів. Враховувалися значимість пам’ятника, а також серйозність небезпеки, яка йому загрожує. Ці споруди мають право на отримання гранту EIB Heritage Grant в розмірі до € 10 тис., йдеться в матеріалі.

У списку виявилася церква і скит Сан-Хуан-де-Сокуева в Кантабрії в Іспанії. Храм знаходиться в скелястих горах на південь від муніципалітету Арредондо. Вік каплиці недавно був датований 660-680 роками нашої ери, а в будівлі досі проводяться служби.

Також зникнути може залізниця Ахензее в Тіролі, Австрія. Вона була відкрита в 1889 році і до цих пір використовує все обладнання кінця XIX століття. Навесні 2020 року залізнична компанія «Ахензее» збанкрутувала, а державні субсидії компанія не отримала.

Увійшло в список і побудоване між 1876 і 1 929 роками кладовищі Мірогой в Загребі, Хорватія. Воно є прекрасним прикладом європейської неокласичної архітектури. У березні та грудні 2020 року в хорватській столиці сталися два сильні землетруси, які завдали серйозної шкоди об’єкту. Сильні дощі і пандемія COVID-19 ускладнили процеси оцінки збитку.

Також можуть зникнути п’ять островів в Егейському морі: Аморгос, Кімолос, Китіра, Сікінос і Тінос. В даний час вони представляють «Кікладський ландшафт» — важливу частину грецької ідентичності, який знаходиться в серйозній небезпеці через пропонованої програми установки вітряних турбін на цих островах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...