Крістіан Клав’є кинув політику заради комедії

У липні в кінотеатрах починається прокат французької комедії «Ібіца» режисера Арно Лемора.

Головну роль у фільмі виконав Крістіан Клав’є — його герой Філіп намагається знайти спільну мову з дітьми своєї коханої Кароль (Матильда Сеньє). Підлітки не приховують своєї зневаги по відношенню до «старого зануди» Філіпа. Тоді Філіп вирішує підкупити дітей відпусткою в місці, яке вони зможуть вибрати самі. Передбачувано цим місцем виявляється «острів торчков і тусовщиків» Ібіца, де Філіпу належить не тільки налагодити відносини з підлітками, але і нескінченно дивуватися самому собі.

Історія знає випадки, коли політиками, і навіть президентами, ставали колишні актори. У випадку з Клав’є все сталося навпаки. Провчившись два роки в Паризькому інституті політики на політолога і навіть деякий час пробувши в рядах французьких комуністів, майбутня зірка французького кіно швидко отямився і змінив трибуну на підмостки.
Все починалося в кафе-театрі «Колона», де молоді таланти могли спробувати свої сили в театральному мистецтві. Тут і відбувся дебют Клав’є. Разом з командою своїх ліцейських друзів, серед яких була і його майбутня дружина Марі-Анн Шазель, виступав і природжений комедіант Клав’є, де представив публіці свій перший спектакль «Тут немає Жоржа». Свою трупу друзі назвали Le Splendid. Вистава мала грандіозний успіх, особливо всім сподобався дует Клав’є і Анн-Марі, яких стали називати «самої вибуховою парою за всю історію кафе-театрів».

Якщо 70-е і 80-е для актора були наповнені невизначеністю і пошуками себе, то 90-ті роки стали зоряними для Клав’є, принісши йому титул одного з кращих комедійних акторів Франції. А самій Франції — два блискучих комічних дуету за участю Клав’є: з Жаном Рено і з Жераром Депардьє. Обидва актори згодом стали його близькими друзями.

Дует з Жераром Депардьє був не менш відомим. Вперше два актори зустрілися на зйомках кримінально-фантастичної комедії «Між ангелом і бісом», де Депардьє грав ангела, а Клав’є — диявола. Але справжнім місцем сили талановитого дуету стала екранізація популярних французьких коміксів про галлів Астерікса та Обелікса, які боролися з римської експансією: «Астерікс і Обелікс проти Цезаря» і «Астерікс і Обелікс: Місія «Клеопатра».

«У будь-якій комедії є трагізм!» — говорив актор, але і чисто драматичні ролі йому були цікаві. Ще на самому початку кар’єри, в перервах між балаганними виходами в «Колоні» і написанням чергової комедії Клав’є освоював мистецтво драматичної гри в театрі Циллі Челтон, де працював над роллю Гамлета.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...