Кейт Бланшетт знялася для Harper’s Bazaar та розповіла, як ставиться до фемінізму

Голлівудська актриса Кейт Бланшетт взяла участь в фотозйомці для грудневого випуску журналу Harper’s Bazaar і стала героїнею великого текстового матеріалу, який кореспондент видання зібрала зі своїх розмов з Кейт, які раз у раз траплялися протягом декількох років.

Вперше журналістка зустрілася з Бланшетт в її заміському будинку, де вона проводила літо з чоловіком, чотирма дітьми і собакою, і запитала у зірки, чи не хочеться їй кинути все і розчинитися в ідилії сільського життя.

«Так багато книг мною ще не прочитано, фільмів не переглянуто, тим не обговорено, рослин не посаджено,- зітхає Кейт. — Я часто кажу, що йду з роботи, тому що мені все набридло, але тут доля обов’язково кидає мені виклик. І я думаю, що якщо зараз піду хоча б на мить, то вже не зможу повернутися».

50-річна актриса — активна учасниця феміністського руху, неодноразово виступала в рамках кампаній #MeToo і Time’s Up. Однак в прийдешньому серіалі FX «Місіс Америка» вона грає Філліс Шлефлі, консервативну активістку і антифеміністку, яка в 70-х успішно боролася проти рівноправності.
«Мені ніколи не було цікаво зображати саму себе, — пояснює Бланшетт вибір цієї ролі. — Тут є якась частка егоїзму, тому що за допомогою таких персонажів я намагаюся зрозуміти чужу точку зору. І, чим далі вона від мого власного досвіду і моїх цінностей, тим це більш захопливо. До того ж, єдиний для нас спосіб рухатися вперед — вчитися у історії».

Кейт також розповіла, що спонукало її приєднатися до боротьби за права жінок.

«Мій батько помер, коли мені було 10 років, і я росла в будинку, повному сильних жінок: з бабусею, яка працює матір’ю-одиначкою і сестрою, яка стала архітектором і містобудівників, — згадує актриса. — І, коли жіночий рух нарешті вирвався на вулиці, я відчула, що світ зростає і змінюється, і голоси, які раніше ніхто не бажав слухати, тепер звучать в коридорах влади».

Проте Бланшетт констатує, що з часів Філліс Шлефлі мало що змінилося.

«Ми все ще змушені сперечатися про гендерно-нейтральних туалетах, жінок в армії і репродуктивної свободи, — пояснила Кейт. — Скільки років тому це почалося? Схоже на День бабака».

Однак зірка вважає, що незважаючи на конфлікти і непорозуміння у жінок, які перебувають по різні боки барикад щодо рівноправності і фемінізму, багато спільного.

«Нам обов’язково потрібно шукати точки дотику, тому що ми дуже схожі, — заявила актриса. — Труднощі, з якими стикаються жінки по обидва боки, однакові. Ми чомусь намагаємося концентруватися лише на наших відмінностях, і врешті-решт жінки перестають бути єдиним цілим».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...