Держкіно профінансує фільм про депортацію поляків і українців у 1944-46 роках

Стало відомо, що Держкіно уклало  договір з ТОВ “АС “УМ-Груп” про надання державної підтримки на виробництво фільму “Переселення 44-46”.

Прес-служба агентства повідомляє, що підтримка становитиме 4 млн 099 тис. 560 грн, тобто 100% загальної вартості виробництва.

“Кінопроєкт документальної стрічки “Переселення 44-46” став одним із переможців дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер — Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, продюсер – Артем Денисов”, — ідеться в повідомленні.

Фільм розповість історію примусового виселення 800 тисяч поляків з УРСР та 480 тисяч українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви. Факти викладатимуться через безпосередні спогади жертв примусової депортації. Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей. Нарація будуватиметься на діалозі матері та доньки – оповіді зрілої жінки, що втратила дитя, та маленької загубленої дівчинки, що втратила сім’ю.

Реліз фільму в Україні планується восени 2020 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...